Coraz częściej podczas spacerów na świeżym powietrzy możemy spotkać się z widokiem latającego nasz naszą głową drona. Stają się one coraz bardziej popularne, choć nie zawsze ich wybór jest przemyślany. Na rynku znajdziemy coraz więcej latających kamer, a to oznacza, że decyzja o zakupie konkretnego modelu nie należy do najłatwiejszych. Czy warto zainwestować w dron dla początkujących fotografów?

Dron dla początkujących fotografów

Fotografowie swoje kariery rozpoczynają najczęściej niepozornie. Wystarczy wziąć do ręki pierwszy aparat i już wiemy, kim chcemy być w przyszłości. Czy będzie to jednak dobry wybór dla początkujących? Odpowiedź jest na pewno twierdząca. Kiedy wybrać drony na pilota z kamerą?

Chęć nauki nowych umiejętności

Chcesz nauczyć się nowych umiejętności? A może wprowadzić do swojej oferty nowe aspekty pracy? Drony FPV będą właśnie dla Ciebie! FPV oznacza nic innego jak widok z pierwszej osoby. Krótko mówiąc, latanie dronem FPV pozwala na widzenie tego, co widzi urządzenie. Tradycyjne drony pilotowane są z perspektywy pilota na ziemi, drony FPV są z kolei sterowane z perspektywy drona za pomocą kamery pokładowej. Wyposażony w kamerę dron FPV to doskonały zakup dla każdego fotografa – zarówno początkującego, jak i bardziej zaawansowanego. 

Jeżeli zatem chcesz nauczyć się nowych umiejętności, warto zainwestować w sprzęt przeznaczony dla początkujących fotografów.

Chęć sięgnięcia dalej niż dotychczas

Zakup drona umożliwiającego fotografowanie pozwoli na uwiecznienie pięknych oraz niesamowitych miejsc, których nigdy nie dostrzegałeś z tej perspektywy. Rodzinne miasto, w którym przebywasz na co dzień stanie się zupełnie innym obiektem. Co więcej, latający dron z dużym zasięgiem dla początkujących to możliwość sięgnięcia tam, gdzie nigdy nie byłeś. 

Nowa oferta biznesowa 

Bez względu na to, czy fotografujesz okazje czy obiekty, dron będzie doskonałym wyborem, aby powiększyć swoją ofertę oraz więcej zarobić. Urządzenie daje nam nie tylko szerokie spektrum możliwości, ale także uatrakcyjnia naszą ofertę.

Początkujący fotograf – jakiego drona wybrać?

Decydując się na zakup pierwszego drona, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów urządzenia. Musimy wiedzieć też, że drony bez kamery są tańsze niż te z nią. Co będzie istotne?

  • Maksymalny czas lotu – najnowocześniejsze urządzenia mogą latać nieprzerwanie nawet przez kilkadziesiąt minut.
  • Prędkość maksymalna urządzenia.
  • Kamera o wysokiej rozdzielczości – doskonale sprawdzi się tutaj urządzenie wyposażone w kamerę jakości Full HD czy 4K.
  • Obecność modułu GPS, który zwiększy funkcjonalność urządzenia.
  • Rodzaj gimbala.
  • Waga drona – lekkie i kompaktowe modele będą łatwe i szybkie w użyciu, z kolei ciężkie i duże maszyny zapewniają znacznie lepszą stabilizację w powietrzu, jednak wiele z nich wymaga wyrobienia specjalistycznych uprawnień.
  • Rodzaj zapisywania zdjęć – może być to chmura lub karta SD.
  • Dodatkowe funkcje: kontroler ułatwiający sterowanie dronem, funkcja automatycznego startu i lądowania, automatyczny powrót do miejsca startu po utracie łączności lub przy niskim stanie baterii.

Czy warto zainwestować w drona dla początkujących fotografów? Bez wątpienia tak! Tego typu rozwiązanie rozwinie nasze umiejętności oraz uczyni naszą ofertę dużo bardziej atrakcyjną.