Osoby wynajmujące fotografów do wykonania sesji zdjęciowych często dziwią się, dlaczego cennik profesjonalistów zaskakuje wysokimi kwotami. W zależności od studia ceny poszczególnych usług będą znacząco się wahać, jednakże warto pamiętać, co składa się na taką ich formę. Klienci zapominają bowiem, że praca w charakterze fotografa wymaga posiadania nie tylko wysokiej klasy aparatu, lecz także pozostałego sprzętu fotograficznego, który ułatwia wykonanie zdjęć w doskonałej jakości. Co jest potrzebne do pracy?

Bogate wyposażenie studia

Samo wykonanie zdjęcia trwa kilka sekund, jednakże tym co determinuje jakość poszczególnych ujęć jest składową wielu elementów. Obok umiejętności fotografa, jest to także sprzęt fotograficzny, z którego profesjonalista korzysta w czasie pracy z klientem. Mowa zarówno o mobilnych lampach i akumulatorach, które ułatwiają pracę w terenie, jak i stacjonarnych urządzeniach, dzięki którym można uzyskać doskonałe zdjęcia w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo w czasie pracy fotografa ważne jest posiadanie własnej drukarki zdjęć, czy dodatkowych obiektywów, które pomagają wykonywać zróżnicowane zlecenia.

Edycja zdjęć

Obok wykonania zdjęcia ważna jest także jego edycja. W tym celu fotograf musi wykupić kosztowne licencje programów do obróbki graficznej, które ułatwią mu pracę. Warto pamiętać, że wiele darmowych programów zastrzega sobie, że nie wolno ich wykorzystywać do celów komercyjnych. Właśnie dlatego profesjonalne studia są zmuszone nabywać programy komputerowe w drodze zakupu.