Rynek fotograficzny leży w bliskiej korelacji z technologią, a więc jego cechy to przede wszystkim dynamiczne zmiany i pojawiające się nowości. Choć możliwość bezpośredniego drukowania zdjęć z aparatu jest znana od dawna to od stosunkowo niedługiego czasu urządzenia z wbudowanymi drukarkami zyskują coraz większą popularność. W zależności od potrzeb mogą mieć one rozmiary kieszonkowych aparatów, jak i imponującego sprzętu, przeznaczonego do pracy studyjnej. Co determinuje sukces tego sprzętu fotograficznego?

Fenomen Polaroidów

Najpopularniejsze aparaty, umożliwiające drukowanie zdjęć to przede wszystkim Polaroidy. Zachęcają one potencjalnych nabywców nie tylko unikatowymi możliwościami, lecz przede wszystkim oryginalnym designem. Lekka konstrukcja, jaką posiada aparat, który drukuje zdjęcia, a także kolorowa obudowa sprawiają, że produkt trafia w szczególności do osób młodych. Sama obsługa urządzenia jest bardzo prosta i wymaga jedynie pewnej ręki, która podczas robienia zdjęć nie spowoduje niechcianych drgnięć. Poszczególne modele posiadają wbudowane lusterka, które umożliwiają robienie tak zwanych „selfie”.

Prezent, na który stać każdego

Jednakże ich budowa i możliwości to nie wszystko, co decyduje o popularności. Aparaty są możliwe do nabycia niemalże przez każdego, stąd często stają się opcją wykorzystywaną podczas zakupu prezentów. Samo korzystanie z aparatu wymaga regularnego dokupowania specjalnych wkładów, na których drukowane są zdjęcia. Polaroidy umożliwiają swoim użytkownikom wywoływanie zdjęć o różnych formatach- w zależności od nabytego modelu.